Rizikové kácení

Ohrožuje Vaše obydlí nebo zahradu vzrostlý strom,který znamená nemalé riziko pro stavby nebo především pro obyvatele?Zavolejte nám a sjednejte si s námi bezlatnou informační schůzku, na které domluvíme cenu a způsob práce-1) kácení odshora pomocí stromolezecké techniky, kdy strom rozebereme po částech a kontrolovaně spouštíme pomocí speciálních technik  na zem. 2) Směrové kácení ze země. 3) Použití těžké techniky-traktor,jeřáb, vysokozdvižné plošina...Cena se odvíjí od výšky a průměru hmoty  a  od vzdálenosti stromu od objektů.Cena se dále upravuje v případě zájmu o frézování pařezu, rozřezání na Vámi požadovanou délku anebo o případný úklid ,štěpkování či odvoz dřevní hmoty.Z těchto důvodů provádíme zpravidla rozpočty dle přání zákazníka na konkrétním místě  na bezplatné informační schůzce.Povolení ke kácení(bude-li nutné)můžeme zajistit na příslušném odboru životního prostředí či na obecním úřadě.Na případná rizika je firma pojištěna u České pojišťovny.Mezi největší zakázky firmy patřilo vykácení 28 starých topolů u SOU Blatná,které se nacházelo na frekventovaném místě v zástavbě města a v  roce 2012 po vítězství ve výběrovém řízení u firmy SDS EXMOST Brno vykácení 26 obrovských jasanů u Malont(Český Krumlov) při opravě a stavbě mostu.V Německu například kácení rizikových stromů v areálu tenisového klubu Chemnitz. Dlouholetá praxe v oboru.

Změna podmínek kácení dřevin rostoucích mimo les-od 1.11.2014 nabyla účinnosti nová vyhláška č.222/2014 Sb.,kterou se mění vyhláška č.189/2013 Sb.o ochraně dřevin a povolování jejich kácení.

Povolení není třeba ke kácení dřevin,za předpokladu,že tyto nejsou součástí významného krajinného prvku-vodní tok,rybník,jezero apod. nebo stromořadí-řada nejméně 10 stromů.

a)O obvodu kmene do 80cm,měřeného ve výšce 130cm nad zemí.

b)Pro zapojené porosty dřevin(dřeviny se navzájem dotýkají,překrývají,prorůstají),pokud celková plocha kácených zapojených porostů dřevin nepřesahuje 40 m a nevyskytují-li se zde dřeviny o obvodu kmene nad 80 cm,měřeného ve výšce 130cm nad zemí.

c)Pro dřeviny pěstované na pozemcích vedených v katastru nemovitostí ve způsobu využití jako plantáž dřevin.

d)Pro ovocné dřeviny rostoucí na pozemcích v zastavěném území evidovaných v katastru nemovitostí jako druh pozemku zahrada,zastavěná plocha a nádvoří nebo ostatní plocha se způsobem využití pozemku zeleň.

V ostatních případech lze povolení vydat jen ze závažných důvodů po vyhodnocení funkčního a estetického významu dřevin.

Žádost o povolení(stanovisko vydá orgán ochrany přírody,odbor životního prostředí na přislušném Měú) ke kácení dřevin rostoucích mimo les podává vlastník pozemku nebo jiný oprávněný uživatel se souhlasem vlastníka pozemku,na kterém dřeviny rostoucí mimo les rostou.Žádost musí obsahovat-jméno a adresu žadatele,označení katastr.území a parcely,doložení vlastnických práv k pozemku-výpis z katastru nemovitostí,popis dřevin,které mají být káceny,situační zákres,dále musí být udán obvod kmene ve výšce 130 cm nad zemí a zdůvodnění žádosti.Důležité je také navržení náhradní výsadby,jako kompenzace ekologické újmy vzniklé pokácením dřevin.

Kontaktní formulář

Položky označené * (hvězdičkou) jsou povinné.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.